708-403-891
napisz sms o treści WNIOSEK nr 7257

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że zabieg ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za mocnej kwoty alkoholu i dieta uboga w skutki i warzywa nie wróżą nic dobrego. Elementy te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Istnieje ale niewiele przydatnych, i równocześnie efektywnych kroków pozwalających usunąć tegoż zagrożenia.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, jakie o spożywać, by uniknąć chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie owoców w planu zmniejszenia za dużego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Myśli się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi wprowadzonemu w owocach wysokie ciśnienie tętnicze szybciej się obniży. Banany można spożywać jak odrębną przekąskę lub dodać je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z zielem miąższem zawierają potas, identycznie jak pomidory i owoce. Zawierają oraz witaminę C, która obowiązuje jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zapotrzebowania na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie napoju z dwóch pomarańczy każdego dnia może pomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego. Skutek w jednostek obniżenia ciśnienia można dostrzec po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to szalenie trwały owoc, jaki ważna zużywać na surowo czy dusić w perspektyw soku. Jedno z poszukiwań dowiodło, że picie filiżanki napoju z granatu przynajmniej raz dziennie przez cztery tygodnie może pomóc w obniżeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może liczyć element całego śniadania. Myśl jednak, żeby sprawdzić zawartość cukru, jeśli kupujesz gotowy sok. Dodatek cukru może zniweczyć pozytywny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten daleki owoc obniżający ciśnienie ma doskonałe wyjście dla osób zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas też wyjątkowy czynnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u osób z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczby brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zapotrzebowania na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla postaci na diecie obniżającej ciśnienie dobrą alternatywą dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych produktów mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem efekty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie wykonane w Finlandii wskazuje, że wysoka zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie opisane w piśmie Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku z 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u osób z ostrym szczeblem likopenu niszczyłoby się o 55%.

Arbuz

Arbuz powoduje ogromną dozę wody dzięki czemu dobrze wywiera na dziewczyny z zwiększonym ciśnieniem natur ewentualnie z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może ponadto zapobiegać wzrostowi ciśnienia u osób z obowiązującym ciśnieniem krwi.

Ponadto skutek ten powoduje L-cytrulinę, która udostępnia regulację ciśnienia tętniczego natomiast je opuszcza. Obok tego aminokwasy wprowadzone w arbuzach mogą hamować wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane napoje z produktów i warzyw. Czy istnieje lekarstwo bowiem ważniejszego w jedzeniu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments