708-403-891
napisz sms o treści WNIOSEK nr 7257

Jak często należy chodzić do lekarza?

Jak często należy chodzić do lekarza?

W dzisiejszych czasach wiele uwagi poświęca się prawidłowej profilaktyce zdrowotnej. Zapobieganie chorobom jest tańsze niż leczenie już istniejących. Na profilaktykę składa się zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta, walka ze stresem oraz wykonywanie badań.

Powstaje jednak pytanie: Jak często należy odwiedzać lekarza pierwszego kontaktu? Jak wiadomo przesada w żadną stronę nie jest dobra. Należy regularnie badać się i chodzić do lekarza wtedy gdy jakieś niepokojące objawy utrzymują się więcej niż 7 dni.

Jeśli jesteśmy dorośli i w zasadzie czujemy się dobrze wystarczy jak raz na dwa lata pójdziemy do swojego lekarza rodzinnego i wykonamy podstawowe badania krwi i moczu. Kobiety nawet jeśli nic im nie dolega powinny raz w roku odwiedzić ginekologa, wykonać USG narządów rodnych oraz piersi.

Mężczyźni również raz na kilka lat powinni odwiedzić lekarza, który sprawdzi czy nie grozi im prostata. Zarówno panie jak i panowie powinni raz w roku odwiedzać stomatologa. Oprócz tego warto raz na 15 lat wykonać prześwietlenie klatki piersiowej.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments