708-403-891
napisz sms o treści WNIOSEK nr 7257

Klimatyzatory postojowe Świdwin

Klimatyzatory postojowe Świdwin

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często obserwujemy jak kierowcy, pozostając na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Zabieg tenże jest niewłaściwy i ze powodów skutecznych oraz oczywiście ekologicznych. Wyjściem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Dobra

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest częstym zachowaniem, z którego trudno uciec, to używanie z niej w trakcie postoju nie istnieje teraz wskazane. Marnujemy paliwo i wykorzystujemy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie istotne jest wtedy, że zwiększa on bezpieczeństwo działalności oraz przynosi, że kierowca i ładunek przyjdą na środowisko w sumy.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji funkcjonującego podczas jazdy. Na targu możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten główny działa coś na odpowiedniej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zleceniem jest ograniczenie temperatury oraz zmniejszenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Istotne elementy systemu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są umieszczone w samej obudowie łączonej z reguły na dachu kabiny samochodu albo na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, bierze się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym dodatkowo w razie potrzeb chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje też urządzone w plan, który chroni nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może wykonywać automatycznie czy potrafimy nią sterować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Świdwin

Z zmian postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wiele modniejszym i dość nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w układ została wprowadzona woda. Jest ona właśnie schładzana, oraz niewątpliwą właściwością tego typu klimatyzatorów jest wtedy, iż nie zmieniają wilgotności powietrza we mieszkaniu pojazdu, a tylko obniżają trwającą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego modelu występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa włożona w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w którym ciepło z powietrza zostaje użyte do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj postawiony na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora stanowi znacznie duża, ponieważ pewnie on ograniczyć temperaturę powietrza trwającą we mieszkaniu pojazdu nawet o sto procent w kontaktu do temperatury na zewnątrz. A ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie tworzy w krótkim klimacie. Również gdy w wypadku sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z użyciem pilota lub prowadzić nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie olbrzymią cechą jest mały pobór prądu odpowiedni do normalnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Świdwin

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments