708-403-891
napisz sms o treści WNIOSEK nr 7257

Opieka Mirosławiec

Opieka Mirosławiec

Seniorzy: jak zachować sprawność intelektualną na emeryturze?

Choć z wiekiem mózg się starzeje, nie znaczy to doskonale, że nie można tego mechanizmu spowolnić. Jednak z lat prowadzą, że leczy jak mięsień. Jeżeli dlatego będziemy uczyć własne mózgi, z długim prawdopodobieństwem starość będzie dla nas łaskawsza.

Opieka Gościno

Mózg dojrzewa dłużej, niż myślisz

Według odkryć naukowców mózg nigdy nie osiąga dojrzałości, gdy wchodzimy w dorosłość. Podobno obecne w wieku 50 lat jest u szczytu własnych szanse! Oraz na przykład jego stronę odpowiedzialna za sposób zamykania się działa tak tylko ok. 67 roku bycia.

Cholesterol OFF

Cholesterol OFF

Jasne, z wiekiem ciężej się nam rozwijać i opinię płata figle. Jednak ogólnie prawda wygląda tak, że mózg starzeje się później niż nowe „strony” swego systemu. A my możemy o niego uważać, aby zapobiec oznakom demencji lub jednakże ją ograniczyć.

Zobacz również pożyczka filarum

To aktorzy, naukowcy i profesorowie, aktywni zawodowo nawet w wieku emerytalnym, zwykle cieszą się sprawniejszym umysłem niż ogół społeczeństwa. To nie przypadek. Szacowanie się, mienie innych spraw to najsilniejsze szkolenia dla mózgu. Ale odnajdzie się ich bardzo dobrze.
Poznaj ćwiczenia i dietę dla mózgu

Niemal niebezpieczne dla umysłu są rutyna, powtarzalność, bezczynność. Nie mówi się długiego oglądania telewizji, to więcej rozleniwia nasze umysły. Ten drogi organ trzeba stymulować, grając np. w Sudoku, rozwiązując rebusy, robiąc i pamiętając wiersze. To dlatego tak niezłym pomysłem przedstawia się znajomość języków obcych czy zarejestrowanie się na uniwersytet trzeciego wieku. Choć naukę przejmuje się obecnie nie tak prędko jak kiedyś, powinien toż dotyczyć nie jako cel tenże w sobie, ale jak prowadzenie czegoś ciekawego dla własnego umysłu.

Ważne również, by zagwarantować sobie dawkę ruchu, bo – jak radzą – w całym ciele zdrowy duch. Aktywność fizyczna dotlenia mózg, oraz tenże wykorzystuje że aż 20% kierowanego do organizmu tlenu! Dlatego spacery, nordic walking czy golf rodzą się zbawienne dla seniorów.

Warto jeszcze zadbać o relaks. Sen sprawia, że mózg wypoczywa, dzięki czemu dokładnie później funkcjonuje. Na odpowiedniejszą formę snu sprawia nie tylko ruch, a także ogólny spokój ducha. Może zatem warto rozważyć techniki relaksacyjne lub ziółka przed zaśnięciem?

Nie bez znaczenia okazuje się również dieta. Za najprzyjaźniejszą dla zdrowia uchodzi śródziemnomorska, czyli droga w warzywa i produkty. Mózg kocha zdrowe, złożone węglowodany – czyli kasze i pełnoziarniste pieczywo. Lubi proteiny a pozytywne tłuszcze – więc nie tłuszcze trans, w które obfitują frytki, chipsy, a nawet margaryna! Z witamin i minerałów oddaje się dietę możną w witaminy z linie B, a jeszcze przeciwutleniacze takie jak A, C, E oraz żelazo. Nie ważna zapomnieć o kwasach omega-3, które znajdziemy m.in. w rybach zaś w pewnych olejach, oliwie i siemieniu lnianym. Przy okazji siemię dobrze wpływa na perystaltykę jelit. Do diety warto również włączyć orzechy.

Co ważne, ta dieta jest uniwersalna – toż po prostu samo zdrowie dla każdego w wszystkim wieku. Im szybciej zaczniemy się racjonalnie odżywiać, tym dobra dla własnego organizmu, w współczesnym zarówno środka.
Na co warto postawić, aby być pewny umysł?

Jeżeli wymagasz się cieszyć dobrym zdrowiem, nie tylko fizycznym, pytaj o własny mózg, zanim dotrzesz na emeryturę. W Twoim życiu nie powinno zabraknąć sportu, ćwiczeń psychicznych i dokładnie zbilansowanej diety. Ale lepiej zapobiegać, niż leczyć, prawda?
Prosenior
Artykuł został wyprodukowany przez Seniorzy oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments