708-403-891
napisz sms o treści WNIOSEK nr 7257

Testy owulacyjne

Testy owulacyjne

Dla wielu par starających się o potomstwo wyznaczenie terminu owulacji staje się nadrzędnym celem. Z pomocą przychodzą wtedy testy owulacyjne. Mają one za zadanie wykryć wzrost hormonu luteinizującego, który sugeruje pojawienie się owulacji w ciągu najbliższych 24-48 godzin. Moment skoku tego hormonu określany jest terminem pik LH. Stosowanie testów owulacyjnych łudząco przypomina testy ciążowe.

Cały proces polega na pobraniu próbki moczu i umieszczeniu jej na specjalnym polu testowym. Jeżeli kreska testowa jest ciemniejsza lub taka sama jak kontrolna mamy do czynienia ze zbliżającą się owulacją i zalecane jest rozpoczęcie regularnego współżycia. Gdy kreska testowa jest jaśniejsza lub nie ma jej wcale, kontynuujemy wykonywanie testów w kolejnych dniach. Poziom hormonu luteinizującego jest zmienny w cyklu dobowym, a jego szczyt przypada kilka godzin po przebudzeniu.

Właśnie dlatego optymalnym czasem wykonywania testów są okolice południa. Kwestią często pomijaną jest fakt, że wykryta owulacja wcale nie musi nastąpić. Wzrost hormonu sygnalizuje jedynie przygotowywanie się organizmu do pęknięcia pęcherzyka Graffa, które z powodu różnych czynników zewnętrznych może nie nastąpić. W kwestii dni w których należy wykonywać testy, powinno się postępować zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza ginekologa.

Podręcznikowo w 28 dniowych cyklach owulacja następuje w 14 dniu cyklu, ale każda kobieta ma inny organizm. Owulacja może równie dobrze wystąpić w 12 dniu cyklu jak i w 30 dniu. Wszystko zależy od długości cyklu oraz fazy lutealnej.

Gdzie kupić ?

wejdż tu na porównywarkę cen i kup test owulacyjny

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments