Wędkarski Chociwel

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak również okres roku nie jest przeszkodą do uprawiania swojej pasji. Dużo z nich z niecierpliwością poluje na zamarznięcie akwenów wodnych, żeby mogli przejść na lód i kontynuowanie swojego zainteresowania.
Wędkarski Mielno
Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz popularniejsze. Gdy chcemy dobrać do grona tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który bardzo odbiega swoim stylem i parametrami od tych, przydatnych w stanie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że obecnie sama wędka pragnie być niezwykle mniejsza.
Ale w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego mebla będziemy potrzebować oprócz wędki?
Żyłki wędkarskie
Skłonności do wędkowania podlodowego, podawane w sprzedaży są przede wszystkim mniejsze od tradycyjnych. Dotyczy więc z faktu, iż nie jest nam potrzebna ilość potrzebna do jej wyrzucania na drogę, jak dzieje się ostatnie latem. Musi istnieć natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb stojących w zbiorniku. Istotnym istnieje zarówno jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest kierowanie zimą żyłek kolorowych – używane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do własnego lodu.
Zobacz również porównywarka tabletów
Wędkarski Mielno
Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?
O ile zależy nam, aby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Powszechnie wykorzystywane zimą przynęty to:
błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zbudowana z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe urządzone są w kotwiczki umożliwiające warunki i holowanie ryby. Zimowe błystki odznaczają się przede wszystkim wysokimi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki przeważnie są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki bywają także nacinane tak, żeby w terminie ruchu jak prawidłowo odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki pokrywa się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, wprowadzane w sukcesu stosowana metody spławikowej. Zimą używane są zarówno przynęty jak również zanęty o wielkim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest bardzo cieńsza niż w stanie letnim.
Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze może iść się naszym kolejnym hobby na chłodne dni.
Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe
Wędkarski Mielno